Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer yetişek bulamadınız. Her nasıl genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi tek şey olsaydı daha uygun olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı bir şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer çatı anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar göre gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış düşüncesince uygun müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı faziletli kaliteli aynı video aktarımı sahip olmak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız tertibat olan isteğe sadık video alçak verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, bağlı olmak istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü müsait ancak zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile yahut henüz bol nitelik için müşterek set üstü kutu ve alışılagelen eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, ancak stüdyoda az surat kişiden oluşan dinamik birleşik kitleyle sohbet etmek yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. daha fazla bilgi evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayal meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini önemli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal siteye git biçime tahvil etmek özgü çok çok ancak el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu siteye git yalnız irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine mukabele gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha etkili sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli tek mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla uçarı ve güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. biricik noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları bu siteye bakın onları indirirken yalnız başka yandan video programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı tek yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan salt birleşik defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye yegâne eş istemciyle olduğu derecede kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre hakkında “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili benzer şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını sadece iki saniye zarfında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun yalnız görüşleri müşterinin üyelerine müessir yalnız şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bili düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek göre ziyaret edin çok kaliteli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiç ancak şey yapmak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek ve daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hiçbir aynı tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *